przenośnik ślimakowy

Przenośniki ślimakowe
dostosowane do potrzeb klienta
Kosze przyjęciowe
mechaniczne i grawitacyjne
Silosy, zbiorniki, pojemniki
indywidualne projekty
Wyposażenie pomocnicze do przenośników
Rozdzielacze, jarzma i inne

Urządzenia pomocnicze
ROZDZIELACZE

 

Opis

Nasza firma oferuje szereg praktycznych w użyciu rozdzielaczy. Rozdzielacze są nieodzownym elementem niemal każdej linii rozdzielania surowców sypkich. Mogą służyć do rozdzielania surowca do silosów, magazynów, stanowisk skarmiania trzody chlewnej, drobiu.

W naszej ofercie można znaleźć dwa typy rozdzielaczy. Rozdzielacze przystosowane do montażu na tradycyjnych przenośnikach z naszej oferty (standardowe średnice otworów montażowych). Rozdzielacze montowane w inne układy jak np. wspomniane rozsyłanie ziarna do 3 silosów.

 

Ważnym parametrem określającym przydatność rozdzielacza jest sposób sterowania zasuwami:

  • sterowanie ręczne poprzez uchwyty  i dźwignie . Dźwignie mogą umożliwiać wyłącznie przestawianie dłonią, lub przy pomocy zamocowanych łańcuchów, prętów itp.
  • sterowanie elektryczne  umożliwia np zmianę zasypu po przyciśnięciu odpowiedniego przycisku na szafce sterowniczej.

Wybór rodzaju sterowania jest uzależniony od miejsca zainstalowania rozdzielacza. Jeśli rozdzielacz musi być zainstalowany na znacznej wysokości lub w miejscu o utrudnionym dostępie zaleca się zastosowanie rozdzielacza elektrycznego.

Rozdzielacze elektryczne choć droższe w zakupie ułatwiają pracę obsłudze. W praktyce w wielu zastosowaniach zamiast podwyższać koszt obiektu radykalnie go obniżają. Inwestor nie musi budować kosztownych miejsc dostępu (drabiny, pomosty). Ważne jest także ograniczenie ryzyka związanego z wypadkowością przy pracy i oczywiście wygoda przy obsłudze. Sterowanie rozdzielaczem może się odbywać z centralnego punktu sterowania. W miejscu, w którym steruje się także innymi urządzeniami na obiekcie.

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rozdzielacze ręczne w średnicach Ø160 mm oraz Ø200 mm:

  • 2-drogowe (symetryczne oraz asymetryczne)
  • 4-drogowe
  • 5-drogowe
  • 6-drogowe
  • 7-drogowe

 

Galeria

 

Pragniemy poinformować, że przedstawione modele to tylko drobny wycinek naszej oferty związanej z rozdzielaczami. Jesteśmy gotowi wyprodukować dowolny rodzaj rozdzielacza na indywidualne zamówienie.

 

Skontaktuj się z nami i dopytaj o szczegóły!

Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi

 

Rozdzielacze, jarzma, zasuwy

ROLMET - PRZENOŚNIKI ŚLIMAKOWE

Zakład Wytwórczo Usługowy "ROLMET" s.c., ul. Konwaliowa 47A, 87-700 Aleksandrów Kujawski, tel. 54 282 56 36, fax 54 282 85 67,

e-mail: biuro@przenosnikirolmet.pl

facebook_page_plugin